Na Górnym Śląsku kupują bez wychodzenia z domu

Tesco poszerza zasięg internetowej usługi Ezakupy o kolejne 800 tysięcy klientów. Od dziś zakupy z dostawą do domu zrobią także m.in. mieszkańcy Tychów, Bytomia, Mysłowic, Siemianowic, Jaworzna, Oświęcimia, Piekar oraz kilku innych mniejszych miast. Tym samym, w zasięgu usługi Tesco Ezakupy są już ponad 2 miliony mieszkańców Aglomeracji Górnośląskiej.

Zakupy w Tesco, ale z dostawą do domu, zadebiutowały w regionie jesienią 2012 roku. Dostawy realizowane są ze „stacjonarnych” sklepów - w Gliwicach i Rudzie Śląskiej - co ma dwie podstawowe zalety: klienci mają  szeroki wybór, rzędu kilkunastu tysięcy produktów oraz niskie, hipermarketowe ceny. 20 października do „internetowych” hipermarketów Tesco dołączył sklep w Tychach, dzięki czemu Ezakupy dostępne są dla kolejnych 800 tysięcy mieszkańców aglomeracji. Łącznie, w zasięgu dostaw są już ponad 2 miliony mieszkańców Górnego Śląska.

Zakupy bez wychodzenia z domu szybko trafiły w gusta klientów z regionu. Już dziś, średnio co cztery minuty kolejny mieszkaniec Górnego Śląska odbiera zamówione produkty. Wraz z internetowym debiutem hipermarketu w Tychach i powiększeniem floty samochodów dostawczych do 19 samochodów, częstotliwość dostaw mocno wzrośnie. Nowy sklep to także nowe miejsca pracy – Tesco Ezakupy w regionie to dziś już 150 pracowników, którzy dbają o realizację zamówień w sklepach oraz dostawy produktów do domów klientów.

Górny Śląsk jest na mapie Ezakupów wyjątkowy. To właśnie tu w kwietniu tego roku Tesco dostarczyło swoje milionowe zamówienie – zakupy odebrał mieszkaniec Rudy Śląskiej. Z kolei przy sklepie w Gliwicach przy ul. Łabędzkiej, działa pierwszy stacjonarny punkt „Zamów i Odbierz”, dzięki któremu możemy sami odebrać zamówione uprzednio zakupy bezpośrednio na parkingu sklepu – bez wychodzenia z samochodu! 

 

 

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top