Tyszanin Wicemistrzem Europy i Polski w rajdach terenowych

W Tychach mamy kierowcę rajdowego, który właśnie zdobył tytuł Wicemistrza Europy CEZ oraz Wicemistrza Polski w rajdach terenowych. Mowa tu o Aleksandrze „Fazim” Szandrowskim, który na co dzień startuje w barwach RMF 4RACING Team.

Tyszanin w rajdach terenowych ściga się od 1998 roku. Od tego czasu przemierzył trasy od Maroko po Malezję. W 2012 roku został kierowcą RMF 4RACING Team, tworząc załogę z Rafałem Płuciennikiem.

Szandrowski wystartował w 6 rajdowych zmaganiach w bieżącym sezonie, ścigając się nie tylko z zawodnikami z naszego kraju, ale i ze światową czołówka Cross-Country. Walka o mistrzowskie tytuły była więc niezwykle zacięta. Popularny Fazi we wszystkich rajdach stawał na podium  w klasie TH. Wyniki te, pozwoliły zdobyć mu tytuł Wicemistrza Europy CEZ i Wicemistrza Polski w rajdach terenowych. Zawodnik przyznaje, że zdobyte trofea są jego największym sukcesem w karierze. Rajdowiec niedawno wrócił z odbywającego się w ostatni weekend rajdu Baja Inter Cars, gdzie przypieczętował swój sukces. 

Trasy Baja Inter Cars okazały się bardzo wymagające i wiele załóg nie poradziło sobie z trudami odcinków specjalnych. Mnie i Rafałowi przez cały rajd jechało się bardzo dobrze. Utrzymywaliśmy równe tempo, konsekwentnie pnąc się w klasyfikacji. Ostatecznie uplasowaliśmy się na 1. miejscu w grupie TH, a 2. pozycji w klasyfikacji generalnej. Punkty zdobyte na tym rajdzie, pozwoliły mi zdobyć upragnione tytuły. Jestem więc bardzo szczęśliwy, bo to idealne podsumowanie wielu miesięcy ciężkiej pracy – komentuje Aleksander Szandrowski. 

Tyszanin do indywidualnych sukcesów dołożył jeszcze ten drużynowy. Dobre wyniki osiągane przez rajdowca przyczyniły się do zdobycia przez RMF 4RACING Team Mistrzostwa Polski w klasyfikacji zespołów. 

Udało nam się to pierwszy raz w historii teamu. Dzięki determinacji i ogromnej pracy całego RMF4RT, zdobyliśmy tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji zespołów. Niezmiernie ciesze się, że miałem swój wkład w osiągnięcie tego sukcesu – komentuje.

Teraz przez zawodnikiem przerwa w startach, która potrwa do kwietnia 2017 roku. Po tegorocznych sukcesach, Aleksander Szandrowski ma zaostrzony apetyt na triumf w kolejnym cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Nie pozostaje więc nic innego, jak trzymać za niego kciuki! 

Dodaj nowy komentarz

You must have Javascript enabled to use this form.
Back to Top